Coaching


Juhtide coaching

Juhtide coaching (executive coaching) on kõige tulemuslikum meetod selleks, et aidata iga taseme juhtidel oma efektiivsust parandada. See on ka kõige kiiremini kasvav juhtimisalase konsulteerimise valkdond. 

Mida juhi coach tegelikult teeb?

Coach on kõige esmalt pühendunud ja asjatundlik kuulaja. Kuna ta on lisaks sellele veel ka kogenud juht, võib sellisest koostöösuhtest palju kasu olla. Õiged küsimused aitavad kliendil leida õiged vastused, vahel võib coach ka otseselt midagi soovitada. 

Kas soovid leida coachi või tahad lihtsalt coachingu teemal juttu ajada, et aru saada, kas see teenus oleks sinu jaoks? Teata meile ja me kontakteerume sinuga.

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustaja on spetsialist, kes aitab sul oma karjääri arendada. Mis on karjäär? See on rida samme, mida sa oma töö-elus teed. Alati ei ole see ülesronimine korporatiivses hiearhias. Mõnikord võib järgmine õige samm su karjääris tähendada enese töölt lahtivõtmist ja aastapikkust rändamist või tööd vabatahtlikuna Aafrikas. Tavaliselt muidugi mõeldakse karjäärist kui ametikohtade järgnevusest, iga järgmine natuke vastutusrikkam kui eelmine. Et otsustada, mis just sinu jaoks õige on, võib olla kohane mõelda kõigepealt oma elu eesmärkidest, unistada sellest, missugune su ideaalne tulevikupilt viie või kümne aasta pärast oleks. Kas eelistad 80-tunnist töönädalat või hoopis paindlikku töögraafikut ja rohket vaba aega pere seltsis? Kas tahad elada maal või linnas, Eestis või mujal, olla iseseisev ettevõtja või palgatööline jne. 

Coaching gruppides

Miks grupiline coaching hea on?

Oskuslikul juhtimisel kujuneb nõustatavate grupist hästi koos töötav, üksteist usaldav ja toetav meeskond, mis on tulemuslikum ja targem kui kõik tema liikmed kokku. Ühe arengunõustaja asemel on igal grupi liikmel terve meeskond nõustajaid. Arendusmeeskond komplekteeritakse inimestest, kes omavahel koos ei tööta, paremal juhul ei ole nad ka eelnevalt tuttavad.

Kaascoaching

Kaascoaching (enesecoaching) on Henry Mintzbergi poolt asutatud meetod juhtide arendamiseks. Grupp juhte koguneb regulaarselt mõneks tunniks, et koos läbi töötada Henry Mintzbergi ja teiste juhtimisgurude poolt ette valmistatud grupitöö juhendeid. Kui ettevõtte juhtide arendamiseks mõeldud ressursid on piiratud (ja kellel see täna teisiti oleks!) on kaascoachingu meetodi kasutamine pea ainus mõistlik valik. Kas korraldad üks koolituspäev, mille sisust mäletatakse aasta pärast vaid kümnendikku või kaaluda selle asemel pooleaastast arenguprogrammi, kus juhtide grupp käib koos kaks korda kuus, et üksteisega oma kogemusi arutada? Teisel juhul on nendest arutelude sisust aasta pärast suurem osa meeles, pealegi on lootust, et lühikesed, hästi läbimõeldud ülesehituse ja sisuga arutelud olulistel teemadel mõjutavad kohe ka igapäevast elu. Koolitusel selline mõju teadagi tavaliselt puudub.