Ajutiste juhtide järele enneolematu nõudlus


Rahvusvaheline personaliotsingufirma Boyden ennustab, et ajutiste juhtide kasutamise tendents kasvab käesoleval aastal enneolematule tasemele. 

Hiljutine esinduslik ajutiste juhtide kasutamise uuring hõlmas 700 Suurbritannias töötavat ajutist juhti ja enam kui sadat firmat. Enamik küsitletutest oli töötanud möödunud aasta jooksul ajutise juhina, küsitletud ettevõtetest oli kasutanud ajutisi juhte 76%.

Boydeni väitel kasvab nõudlus tähtajalise töölepinguga töötavate juhtide järele jätkuvalt, sellinee töösuhte mudel sobib firmadele, kes ei taha ega saa võtta püsivaid kohustusi, aga vajavad kiiret abi kõrge kvalifikatsiooniga juhiressursi näol.

Mõned väljavõtted küsitlustulemustest:

"Äritsüklid on lühenenud sel määral, et tippjuhtide töölevõtmine püsiva lepinguga ei rahulda kiiretest muutustest tulenevaid vajadusi."
"2008/9 oli pööraste muutuste aeg. Nüüd on pangad, nõukogud ja juhatused tihti sunnitud tunnistama, et olemasolevad juhtimismeeskonnad ei suuda teha vajalikke ümberkorraldusi ja vastava kogemusega ajutised juhid on sellepärast järjest rohkem hinnas."

Ajutine juht on enamasti tippjuhi tasemel spetsialist, kes palgatakse kindlaks ajaperioodiks – keskmiselt kuueks kuuks.

Boydeni uuring ajutiste juhtide kasutamisest on leitav siit: www.boydeninterim.co.uk.